  • MBRS10100CTHMNG
MBRS10100CTHMNG
advertisement
Manufacturer No:
MBRS10100CTHMNG
HK JDW NO:
799-MBRS10100CTHMNG
Datasheet:
MBRS10100CTHMNG
Step5Bar-code shipping tag
MBRS10100CTHMNG
    2015
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    950mV @ 10A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A