  • MBRS10H100CT MNG
MBRS10H100CT MNG
advertisement
Manufacturer No:
MBRS10H100CT MNG
HK JDW NO:
799-MBRS10H100CT MNG
Datasheet:
MBRS10H100CT MNG
Step5Bar-code shipping tag
MBRS10H100CT MNG
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    950mV @ 10A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A