  • MBRS15H45CT MNG
MBRS15H45CT MNG
advertisement
Manufacturer No:
MBRS15H45CT MNG
HK JDW NO:
799-MBRS15H45CT MNG
Datasheet:
MBRS15H45CT MNG
Step5Bar-code shipping tag
MBRS15H45CT MNG
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    30μA @ 45V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    800mV @ 15A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45V
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A