  • MBRS25H45CT MNG
MBRS25H45CT MNG
advertisement
Manufacturer No:
MBRS25H45CT MNG
HK JDW NO:
799-MBRS25H45CT MNG
Package:
TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Datasheet:
MBRS25H45CT MNG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MBRS25H45CT MNG
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    TO-263AB (D2PAK)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    200μA @ 45V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 25A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45V
  • Current - Average Rectified (Io)
    25A