  • MBRT300200R
MBRT300200R
advertisement
Manufacturer No:
MBRT300200R
HK JDW NO:
347-MBRT300200R
Datasheet:
MBRT300200R
Step5Bar-code shipping tag
MBRT300200R
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 5 months ago)
    UNSPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PUFM-X3
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Number of Elements
    2
  • Element Configuration
    Common Anode
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1mA @ 200V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    920mV @ 150A
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Max Reverse Voltage (DC)
    200V
  • Average Rectified Current
    150A
  • Number of Phases
    1
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    2000A