  • MC100LVEL11DTR2
MC100LVEL11DTR2
advertisement
Manufacturer No:
MC100LVEL11DTR2
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-MC100LVEL11DTR2
Package:
TSSOP
Datasheet:
MC100LVEL11DTR2
Description:
Instrumentational OP Amps 8 Pins TSSOP
Quantity:
In Stock : 2016
Step5Bar-code shipping tag
MC100LVEL11DTR2
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TSSOP
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
    1997
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Clock Drivers
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    4
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Max Supply Voltage
    3.8V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Propagation Delay
    405 ps
  • Turn On Delay Time
    435 ps
  • Family
    100LVEL
  • Logic IC Type
    LOW SKEW CLOCK DRIVER
  • fmax-Min
    1000 MHz
  • Same Edge Skew-Max (tskwd)
    0.02 ns
  • Length
    3mm
  • Height Seated (Max)
    1.1mm
  • Width
    3mm