  • MC12EF150G-F
MC12EF150G-F
advertisement
Manufacturer No:
MC12EF150G-F
HK JDW NO:
192-MC12EF150G-F
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
MC12EF150G-F
Description:
MC Series 15pF Mica Capacitor ±2% Bulk -55°C~125°C Surface Mount 50 ppm/°C 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 2419
Step5Bar-code shipping tag
MC12EF150G-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Number of Pins
    1210
  • Dielectric Material
    Mica
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MC
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.5mm