  • MC12FD620G-F
MC12FD620G-F
advertisement
Manufacturer No:
MC12FD620G-F
HK JDW NO:
192-MC12FD620G-F
Datasheet:
MC12FD620G-F
Purchasing and Inquiry
MC12FD620G-F Overview
Due to its 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm size/dimension, it allows for high reliability.To operate properly, it requires a voltage - Rated DC of 500V.The part has a temperature coefficient of 25 ppm/°C.When operating the device, it is recommended that the voltage be set to -55°C~125°C.
MC12FD620G-F Features
its size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC12FD620G-F Applications
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Instruments
  • MRI Coils
Step5Bar-code shipping tag
MC12FD620G-F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Capacitance
    62pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Width
    2.5mm