  • MC22FF251D-F
MC22FF251D-F
advertisement
Manufacturer No:
MC22FF251D-F
HK JDW NO:
192-MC22FF251D-F
Datasheet:
MC22FF251D-F
Purchasing and Inquiry
MC22FF251D-F Overview
Consequently, it has 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension in order to ensure the highest level of reliability.It requires voltage - Rated DC of 1kV to function fully.A high efficiency is achieved when the rated (DC) voltage (URdc) is maintained at 1000V.25 ppm/°C temperature coefficient are set with the part.The device should always remain at -55°C~125°C when in use.
MC22FF251D-F Features
its size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
the voltage - Rated DC of 1kV
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC22FF251D-F Applications
  • MRI Coils and Generators
  • CATV
  • RF Instruments
  • Tuned LCR Circuits
  • RF Power Amplifiers
  • Lasers
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Power Amplifiers
  • MRI Coils
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
Step5Bar-code shipping tag
MC22FF251D-F
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Capacitance
    250pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm