  • MC68CK331CAG16
MC68CK331CAG16
advertisement
Manufacturer No:
MC68CK331CAG16
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-MC68CK331CAG16
Package:
144-LQFP
Datasheet:
MC68CK331CAG16
Description:
ROMless CPU32 32-Bit Microcontroller M683xx Series MC68CK331 144-LQFP
Quantity:
In Stock : 653
Step5Bar-code shipping tag
MC68CK331CAG16
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    144-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    M683xx
  • Published
    1997
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Base Part Number
    MC68CK331
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    18
  • Speed
    16MHz
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    4.5V~5.5V