  • MC78L24ACP
MC78L24ACP
advertisement
Manufacturer No:
MC78L24ACP
HK JDW NO:
699-MC78L24ACP
Package:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Datasheet:
MC78L24ACP
Description:
Fixed PMIC TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Quantity:
In Stock : 4271
Step5Bar-code shipping tag
MC78L24ACP
  • Voltage - Input (Max)
    40V
    Positive
  • Current - Output
    100mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    24V
  • Current - Quiescent (Iq)
    6.5mA
  • PSRR
    45dB (120Hz)
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
  • Supplier Device Package
    TO-92-3
  • Operating Temperature
    0°C~125°C