  • MCAP113014014K-150MU
MCAP113014014K-150MU
advertisement
Manufacturer No:
MCAP113014014K-150MU
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCAP113014014K-150MU
Package:
Radial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCAP113014014K-150MU
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    68.038855g
  • Published
    2007
  • Part Status
    Active
  • Inductance
    15 μH
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    7mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    20A
  • Height
    38.1mm
  • Length
    44.45mm
  • Width
    44.45mm