  • MCCA000027
MCCA000027
advertisement
Manufacturer No:
MCCA000027
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCCA000027
Package:
Datasheet:
Description:
MCCA 27pF Ceramic Capacitor 5% 30 ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
MCCA000027
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Series
    MCCA
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    NP0
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    0.3mm
  • Length
    0.6mm