  • MCCA001003
MCCA001003
advertisement
Manufacturer No:
MCCA001003
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCCA001003
Package:
0603
Datasheet:
Description:
15pF 100V Ceramic Capacitor 1% 30 ppm/°C 0603
Step5Bar-code shipping tag
MCCA001003
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    15pF
  • Voltage - Rated DC
    100V