  • MCEEL50V106M6.3X5.2
MCEEL50V106M6.3X5.2
advertisement
Manufacturer No:
MCEEL50V106M6.3X5.2
HK JDW NO:
3958-MCEEL50V106M6.3X5.2
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 20% Cut Tape 2.2mm SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
MCEEL50V106M6.3X5.2
  • Package / Case
    SMD/SMT
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Lead Pitch
    2.2mm
  • Lead Length
    2.4mm
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Current - Leakage
    3μA
  • Ripple Current (AC)
    32mA
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    5.2mm
  • Width
    6.6mm