  • MCF5213LCVM80J
MCF5213LCVM80J
advertisement
Manufacturer No:
MCF5213LCVM80J
HK JDW NO:
318-MCF5213LCVM80J
Package:
MAPBGA
Datasheet:
MCF5213LCVM80J
Description:
Microcontroller 81 Pin 80MHz MAPBGA
Quantity:
In Stock : 2
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MCF5213LCVM80J
  • Package / Case
    MAPBGA
  • Number of Pins
    81
  • Weight
    243.097161mg
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    80MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.6V
  • Interface
    CAN, I2C, SPI, UART, USART
  • Memory Size
    256kB
  • RAM Size
    32kB
  • Memory Type
    FLASH
  • Peripherals
    DMA, I2C, LVD, POR, PWM, WDT
  • Frequency (Max)
    80MHz