  • MCH215A120JK
MCH215A120JK
advertisement
Manufacturer No:
MCH215A120JK
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-MCH215A120JK
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
12pF 50V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 5254
Step5Bar-code shipping tag
MCH215A120JK
  • Package / Case
    Ceramic
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    12pF
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C