  • MCHPR400V476M22X25
MCHPR400V476M22X25
advertisement
Manufacturer No:
MCHPR400V476M22X25
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCHPR400V476M22X25
Package:
Radial
Description:
47μF Capacitor 20% 10mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
MCHPR400V476M22X25
  • Package / Case
    Radial
  • Weight
    18.143695g
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    22mm
  • Height
    25mm
  • Length
    38.1mm
  • Width
    25.4mm