  • MCL1005-5R1-R
MCL1005-5R1-R
advertisement
Manufacturer No:
MCL1005-5R1-R
HK JDW NO:
255-MCL1005-5R1-R
Datasheet:
MCL1005-5R1-R
Step5Bar-code shipping tag
MCL1005-5R1-R
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Inductance
    5.1nH
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    4GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm