  • MCLPR16V229M22X41
MCLPR16V229M22X41
advertisement
Manufacturer No:
MCLPR16V229M22X41
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCLPR16V229M22X41
Package:
Datasheet:
MCLPR16V229M22X41
Description:
22mF Capacitor 20% 10mm
Step5Bar-code shipping tag
MCLPR16V229M22X41
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    22mF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    22mm
  • Height
    41mm