  • MCLPR63V108M22X25
MCLPR63V108M22X25
advertisement
Manufacturer No:
MCLPR63V108M22X25
HK JDW NO:
3958-MCLPR63V108M22X25
Description:
1mF Capacitor 20% 10mm
Step5Bar-code shipping tag
MCLPR63V108M22X25
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    1mF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Diameter
    22mm
  • Height
    25mm