  • MCLPR63V398M25X40
MCLPR63V398M25X40
advertisement
Manufacturer No:
MCLPR63V398M25X40
HK JDW NO:
3958-MCLPR63V398M25X40
Description:
3.9mF Capacitor 20% 10mm
Step5Bar-code shipping tag
MCLPR63V398M25X40
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    3.9mF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current (AC)
    3.1A
  • Diameter
    25mm
  • Height
    40mm