  • MCLV470M1CB-0613-RH
MCLV470M1CB-0613-RH
advertisement
Manufacturer No:
MCLV470M1CB-0613-RH
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCLV470M1CB-0613-RH
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
47μF Capacitor 20% Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
MCLV470M1CB-0613-RH
  • Package / Case
    Aluminum
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Tolerance
    20%
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.797Ohm
  • Height
    13mm
  • Length
    13mm