  • MCOT7160003V30000RA
MCOT7160003V30000RA
advertisement
Manufacturer No:
MCOT7160003V30000RA
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCOT7160003V30000RA
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCOT7160003V30000RA
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    4
  • Published
    2008
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    100 ppm
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Load Capacitance
    30pF
  • Frequency Tolerance
    0.01%