  • MCP1320T-29LE/OTVAO
MCP1320T-29LE/OTVAO
advertisement
Manufacturer No:
MCP1320T-29LE/OTVAO
HK JDW NO:
536-MCP1320T-29LE/OTVAO
Package:
SC-74A, SOT-753
Description:
5 Terminals MCP1320 Voltage supervisor Automotive, AEC-Q100 Series 1 Channels
Quantity:
In Stock : 69846
Step5Bar-code shipping tag
MCP1320T-29LE/OTVAO
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q100
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Base Part Number
    MCP1320
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1V
  • Number of Channels
    1
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    2.9V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    140ms Minimum
  • Length
    2.95mm