  • MCP4242T104EML
MCP4242T104EML
advertisement
Manufacturer No:
MCP4242T104EML
HK JDW NO:
536-MCP4242T104EML
Step5Bar-code shipping tag
MCP4242T104EML
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Number of Positions
    128
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.8V
  • Bandwidth
    0.1 kHz
  • Total Resistance
    100000Ohm
  • Resistor Terminal Voltage-Max
    5V
  • Length
    4mm
  • Height Seated (Max)
    1mm
  • Width
    4mm