  • MCP4242T502EML
MCP4242T502EML
advertisement
Manufacturer No:
MCP4242T502EML
HK JDW NO:
536-MCP4242T502EML
Step5Bar-code shipping tag
MCP4242T502EML
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    5kOhm
  • Number of Positions
    128
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    QUAD
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
    S-PQCC-N16
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.8V
  • Bandwidth
    2 kHz
  • Total Resistance
    5000Ohm
  • Resistor Terminal Voltage-Max
    5V
  • Length
    4mm
  • Height Seated (Max)
    1mm
  • Width
    4mm