  • MCPWR05FTEW1601
MCPWR05FTEW1601
advertisement
Manufacturer No:
MCPWR05FTEW1601
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCPWR05FTEW1601
Package:
0805
Datasheet:
Description:
Thick Film, 1.6kOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCPWR05FTEW1601
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1.6kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V