  • MCR01MZSF3601
MCR01MZSF3601
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZSF3601
HK JDW NO:
687-MCR01MZSF3601
Datasheet:
MCR01MZSF3601
Description:
FIXED RESISTOR MCR01MZS(F TOL) Series, 3.6kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 2862
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZSF3601
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Series
    MCR01MZS(F TOL)
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    3.6kOhm
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    62.5mW
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C