  • MCR03ERTD28R7
MCR03ERTD28R7
advertisement
Manufacturer No:
MCR03ERTD28R7
HK JDW NO:
687-MCR03ERTD28R7
Package:
0603
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 28.7Ohm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 13514
Step5Bar-code shipping tag
MCR03ERTD28R7
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    28.7Ohm
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C