  • MCR03EZPJ155
MCR03EZPJ155
advertisement
Manufacturer No:
MCR03EZPJ155
HK JDW NO:
687-MCR03EZPJ155
Datasheet:
MCR03EZPJ155
Description:
RES SMD 1.5M OHM 5% 1/10W 0603
Step5Bar-code shipping tag
MCR03EZPJ155
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.5MOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm