  • MCR10EZPF2431
MCR10EZPF2431
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZPF2431
HK JDW NO:
687-MCR10EZPF2431
Datasheet:
MCR10EZPF2431
Description:
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/8W 0805
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZPF2431
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.43kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V