  • MCR25JZHF1270
MCR25JZHF1270
advertisement
Manufacturer No:
MCR25JZHF1270
HK JDW NO:
687-MCR25JZHF1270
Datasheet:
MCR25JZHF1270
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 127Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8591
Step5Bar-code shipping tag
MCR25JZHF1270
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    127Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V