  • MCSCH855U-102KU
MCSCH855U-102KU
advertisement
Manufacturer No:
MCSCH855U-102KU
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCSCH855U-102KU
Package:
Radial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCSCH855U-102KU
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    4
  • Inductance
    1 mH
  • Max DC Current
    290mA
  • Frequency - Self Resonant
    1kHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    6Ohm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • RMS Current (Irms)
    290mA
  • Diameter - Outside
    8 mm