  • MCSD105-471KU
MCSD105-471KU
advertisement
Manufacturer No:
MCSD105-471KU
HK JDW NO:
3958-MCSD105-471KU
Package:
SMD/SMT
Step5Bar-code shipping tag
MCSD105-471KU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Inductance
    470 μH
  • Max DC Current
    420mA
  • Frequency - Self Resonant
    100kHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.48Ohm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • RMS Current (Irms)
    420mA
  • Width
    10.2mm