  • MCSR04X1601FTL
MCSR04X1601FTL
advertisement
Manufacturer No:
MCSR04X1601FTL
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCSR04X1601FTL
Package:
0402
Datasheet:
Description:
Ceramic, 1.6kOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCSR04X1601FTL
  • Package / Case
    0402
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1.6kOhm
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V