  • MCWL03KT4N3
MCWL03KT4N3
advertisement
Manufacturer No:
MCWL03KT4N3
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCWL03KT4N3
Step5Bar-code shipping tag
MCWL03KT4N3
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    4.3 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.8GHz
  • Q Factor
    22
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    63mOhm
  • Inductance Tolerance
    10%