  • MCZ1210DH120CPTA0G
MCZ1210DH120CPTA0G
advertisement
Manufacturer No:
MCZ1210DH120CPTA0G
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MCZ1210DH120CPTA0G
Package:
0504 (1210 Metric), 4 Lead
Datasheet:
Description:
CMC EMC FILTER SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCZ1210DH120CPTA0G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0504 (1210 Metric), 4 Lead
  • Mfr
    TDK Corporation
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    MCZ-DH
  • Size / Dimension
    0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
  • DC Resistance (DCR) (Max)
  • Current Rating (Max)
  • Impedance @ Frequency
    12 Ohms @ 100 MHz
  • Voltage Rating - DC
  • Features
  • Voltage Rating - AC
  • Height (Max)
    0.024" (0.60mm)