  • MDH6045C-220MB=P3
MDH6045C-220MB=P3
advertisement
Manufacturer No:
MDH6045C-220MB=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-MDH6045C-220MB=P3
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MDH6045C-220MB=P3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MDH6045C-220MB=P3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.4A
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.2A
  • Rated Current-Max
    1.4A
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MDH6045C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.236W 6.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%