  • MDP1603103GD04
MDP1603103GD04
advertisement
Manufacturer No:
MDP1603103GD04
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-MDP1603103GD04
Package:
DIP
Step5Bar-code shipping tag
MDP1603103GD04
  • Package / Case
    DIP
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    1.92W
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TUBE
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    8
  • Construction
    Molded Case
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Lead Length
    3.3mm
  • Number of Elements
    1
  • Lead Spacing
    2.54mm
  • Size Code
    8525
  • Rated Temperature
    25°C
  • Element Power Dissipation
    0.38W
  • Network Type
    ISOLATED
  • Temperature Coefficient Tracking
    50 ppm/°C