  • MDS-150AAS19 BA
MDS-150AAS19 BA
advertisement
Manufacturer No:
MDS-150AAS19 BA
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-MDS-150AAS19 BA
Package:
Datasheet:
MDS-150AAS19 BA
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 150W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MDS-150AAS19 BA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Weight
    1.7lbs 771.1g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2015
  • Series
    MDS
  • Size / Dimension
    6.69Lx3.35W x 1.57 H 170.0mmx85.0mmx40.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    150W
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    7.89A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    19V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Power DIN, 4 Pin
  • No Load Power Consumption
    500mW Max