  • MDSM-DTR-15-25
MDSM-DTR-15-25
advertisement
Manufacturer No:
MDSM-DTR-15-25
HK JDW NO:
461-MDSM-DTR-15-25
Package:
Datasheet:
MDSM-DTR-15-25
Description:
SWITCH REED SPDT 180MA 120V
Step5Bar-code shipping tag
MDSM-DTR-15-25
  • Operate Range
    15 ~ 25AT
  • Current - Carry
    1.5A DC
  • Voltage - Switching AC
    120V
  • Voltage - Switching DC
    175V
  • Length
    25.4mm
  • Length - Overall
    1.000 25.40mm
  • Height Above Board
    0.101 2.56mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    MDSM-DT
    Glass Body
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    1pF
  • Power Rating
    5W
  • Voltage - Rated AC
    175V
  • Circuit
    SPDT
  • Throw Configuration
    SPDT
  • Operate Time
    0.7ms
  • Release Time
    1ms
  • Power - Rated
    5W
  • Size - Body
    0.100Diax0.580L 2.54mmx14.73mm
  • Current - Switching
    180mA AC 250mA DC