  • ME3220-472MLB
ME3220-472MLB
advertisement
Manufacturer No:
ME3220-472MLB
HK JDW NO:
3194-ME3220-472MLB
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 75
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ME3220-472MLB
  • Inductance
    4.7 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    1.3A
  • Frequency - Self Resonant
    58.2MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.2A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    190mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    4.7 µH
  • RMS Current (Irms)
    1.3A
  • Height
    2.4mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.7mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 hours ago)
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2004
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C