  • ME90A2402N01
ME90A2402N01
advertisement
Manufacturer No:
ME90A2402N01
HK JDW NO:
732-ME90A2402N01
Package:
Datasheet:
ME90A2402N01
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ME90A2402N01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Series
    ME90 (90W)
  • Size / Dimension
    5.91Lx2.58W x 1.34 H 150.0mmx65.5mmx34.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    90W
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    3.75A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    210mW Max