  • MENB1010A0549B01
MENB1010A0549B01
advertisement
Manufacturer No:
MENB1010A0549B01
HK JDW NO:
732-MENB1010A0549B01
Package:
Datasheet:
MENB1010A0549B01
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Step5Bar-code shipping tag
MENB1010A0549B01
  • Weight
    0.243lb 110.22g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2014
  • Series
    MENB1010 (10W)
  • Size / Dimension
    3.30Lx1.85W x 1.26 H 84.0mmx47.0mmx32.0mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Power
  • Power (Watts)
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Approval Agency
    CB, CE, CSA, UL
  • Efficiency
    Level V
  • Max Output Current
    2A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    5V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Input Connector
    NEMA 1-15P, Multi-Blade (Sold Separately)
  • Output Connector
    Power DIN, 4 Pin
  • No Load Power Consumption
    300mW Max
  • Height
    32.004mm