  • MF0204FTE52-10R
MF0204FTE52-10R
advertisement
Manufacturer No:
MF0204FTE52-10R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MF0204FTE52-10R
Package:
Conformal
Datasheet:
MF0204FTE52-10R
Description:
Through Hole 10Ohm, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 1830
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MF0204FTE52-10R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    1.9mm
  • Length
    3.4mm