  • MF16-110V-CU
MF16-110V-CU
advertisement
Manufacturer No:
MF16-110V-CU
Manufacturer:
Altech Corporation
HK JDW NO:
35-MF16-110V-CU
Package:
Datasheet:
Description:
Digital Frequency Meter;4-Digit LED;1/8 DIN;Self-Powered;110 VAC+/-20%(60Hz)
Step5Bar-code shipping tag
MF16-110V-CU
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2013
  • Series
    MF16
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Frequency Meter
  • Voltage - Supply
    110VAC
  • Ingress Protection
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
  • Depth
    102mm
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Approval Agency
    CE, UL
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 92.00mm x 46.00mm
  • Display Type
    LED - Red Characters
  • Number of Characters Per Row
    4
  • Measuring Range
    45Hz ~ 65Hz