  • MFP200BRD52-49R9
MFP200BRD52-49R9
advertisement
Manufacturer No:
MFP200BRD52-49R9
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MFP200BRD52-49R9
Package:
Axial
Datasheet:
MFP200BRD52-49R9
Step5Bar-code shipping tag
MFP200BRD52-49R9
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MFP
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    49.9Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    2W