  • MFR-25FTE52-560K
MFR-25FTE52-560K
advertisement
Manufacturer No:
MFR-25FTE52-560K
HK JDW NO:
898-MFR-25FTE52-560K
Datasheet:
MFR-25FTE52-560K
Description:
560kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 4556
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MFR-25FTE52-560K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    560kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V