  • MFR100FRE52-28R
MFR100FRE52-28R
advertisement
Manufacturer No:
MFR100FRE52-28R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MFR100FRE52-28R
Package:
Axial
Datasheet:
MFR100FRE52-28R
Description:
28Ohm, 1W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MFR100FRE52-28R
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MFR
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    28Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W